top of page

Na pomezí Slovenska, Polska a Ukrajiny se rozprostírají Vlčí hory, unikátní přírodní rezervace, kde se po hlubokých lesích volně prohání vlci, medvědi, zubři, jeleni, divocí huculští koně, rysové, v potocích a řekách žijí vydry, bobři, nad hlavou krouží orlové, černí čápi, v noci slyšíme houkání sov a výrů. Jedná se o krajinu takovou, jaká byla Evropa před stovkami a tisíci let než si ji člověk začal podmaňovat, zkulturňovat a někdy znásilňovat. Také je to Park hvězdného nebe, výjimečné prostředí noci, které není zakaleno žádnými umělými světly. Jedná se o druhou největší světelnou rezervaci v Evropě. Zde můžete spatřit jak zářící hvězdy tak při troše štěstí potkat i tato divoká zvířata. Hvězdy a noc zde inspirují člověka, podobně jako hluboké lesy. Mléčná dráha je rozlitá po půlce nebe a je zde tak zářivá, že objekty jí ozářené vrhají stín. Takže v noci se můžeme dotknout stínů hvězd…

Zveme vás k k návratu do Vlčích hor, do vlčí zóny v nás. Města se rozšiřují do volné krajiny a ukrajují si stále více. Zde paradoxně místa, kde žili lidé, pokryl les. Vytvořil se zde prostor pro obnovu divoké přírody. Podařilo se sem vrátit ve volné přírodě vyhynulé druhy divokých zvířat. Jde nám o to, abychom se sem mohli vrátit i my. Aby zde bylo místo pro člověka, který tu s respektem může zakusit svou vlastní přirozenost.  

Vlčí zóna vytváří workshopy, cesty za vizí, programy, které spojují šamanské techniky s přímými meditacemi a transpersonální psychoterapií pro široký okruh zájemců. Pro jednotlivce, ženy a muže, skupiny i firmy. Aplikujeme zde dlouholeté zkušenosti s pozorováním vlků ve smečce v paralele k firemním a skupinovým životem.

V oblasti Vlčích hor se ekologům podařilo navrátit původní ekosystém. Ekologové vrátili velkou pětku ekosystému: vlky, medvědy, rysy, zubry a losy.

A ideou VLČÍ ZÓNY je vrátit přírodě člověka.

bottom of page